Kuřecí prsíčka s lučinou z el. tlakového hrnce

2 očištěné plátky kuřecích prsou á cca 100g, 1 malá kostička lučiny, 340g brambor se slupkou, 1 čl oliv. oleje, koření dle chuti (u mě bejby gril, aglio), troška mléka, 1/4 odměrky vody. Množství je na vyváženou porci pro 2 osoby.

Maso jsem si omyla a nakořenila kořením bejby gril. Brambory jsem i se slupkou pořádně omyla, nakrájela na čtvrtky (měla jsem menší, větší dáme na osminky) a dala jsem je do nádoby hrnce, zakapala lžičkou olivového oleje a posypala troškou koření bejby gril, rukou pořádně promíchala, poté jsem podlila 1/4 odměrky vodou. Nakořeněné maso jsem položila na brambory. V mističce jsem si vidličkou rozmíchala lučinu s troškou mléka, konzistence krémová, ale pevná, aby se neroztékala a dala jsem na plátky masa, zvrchu posypala troškou aglia koření. Zavřela jsem hrnec a spustila program na kuře. Po skončení programu jsem nechala 8 minut dojít před otevřením.
Vařila jsem v elektrickém tlakovém hrnci Bionaire Avair Ida.

Masíčko i brambory měkkoučké jako máslíčko, lučina udělala výbornou peřinku na mase, chutě a vůně super promísené. Podávala jsem ještě se salátkem. Tento receptík je v různých podobách (s cibulkou, zampionama, atd.) a dělá se v troubě, ale je vidět, že se dá používat do elektrického tlakového hrnce :))


Autor:Tallu - zobrazit galerii uživatele - poslat vzkaz
Datum:1.8.2012
Shlédnutí:1228x
Body:10.00
Kategorie:1Do diskusí -> Vaření -> Vaření a recepty
Fotoaparát:u770SW,S770SW Expozice:1/5
Datum porízení:2012:08:01 12:21:16 Clona:f/4.0
Ohnisková vzdálenost:913/100 ISO:200

Další fota v této kategorii
-
hodnoceni

Císt názory a hodnotit fotografi mohou jen zaregistrovaní a prihlásení uzivatelé.